The Spy

The Spy

Sep. 06, 2019
Your rating: 0
8.3 12 votes

Krijues

Cast

Sacha Baron Cohen isEli Cohen / Kamel Amin Thabeth
Eli Cohen / Kamel Amin Thabeth
Noah Emmerich isDan Peleg
Dan Peleg
Waleed Zuaiter isGeneral Amin al-Hafez
General Amin al-Hafez
Moni Moshonov isJacob Shimoni
Jacob Shimoni
Alexander Siddig isAhmed Suidani
Ahmed Suidani
Alona Tal isJulia Schneider
Julia Schneider

Video trailer

Images

Synopsis

Në vitet 1960, agjenti sekret izraelit Eli Cohen shkon në fshehtësi brenda Sirisë në një mision të rrezikshëm, për shumë vite për të spiunuar për Mossad.

Original titleThe Spy
Firt air dateSep. 06, 2019
Last air dateSep. 06, 2019
Seasons1
Episodes6
StatusEnded

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Sep. 06, 2019
1Sezoni 1 Sep. 06, 2019

FILMA TE NGJASHEM