Prison Break

Prison Break

Your rating: 0
9 152 votes

Krijues

Cast

Wentworth Miller isMichael Scofield
Michael Scofield
Dominic Purcell isLincoln Burrows
Lincoln Burrows
Sarah Wayne Callies isDr. Sara Tancredi
Dr. Sara Tancredi
Paul Adelstein isPaul Kellerman
Paul Kellerman
Rockmond Dunbar isBenjamin Miles "
Benjamin Miles "
Robert Knepper isTheodore "
Theodore "
Amaury Nolasco isFernando Sucre
Fernando Sucre
Mark Feuerstein isJacob Ness
Jacob Ness

Video trailer

Images

Synopsis

Për shkak të një komploti politik, një njeri i pafajshëm dërgohet në rresht me vdekje dhe shpresa e tij e vetme është vëllai i tij, i cili e bën atë misionin e tij që me dashje të dërgojë vetë në të njëjtin burg me qëllim që t’i thyejë të dy ata, nga brenda brenda .

Original titlePrison Break
Firt air dateAug. 29, 2005
Last air dateMay. 30, 2017
Seasons5
Episodes88
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

5Sezoni 5 Apr. 04, 2017