Marvel’s Daredevil

Marvel’s Daredevil

Apr. 10, 2015
Your rating: 10
8.2 20 votes

Krijues

Cast

Charlie Cox isMatt Murdock / Daredevil
Matt Murdock / Daredevil
Elden Henson isFoggy Nelson
Foggy Nelson
Rosario Dawson isClaire Temple
Claire Temple

Video trailer

Images

Synopsis

Juristi nga dita Matt Murdock përdor shqisat e tij të larta nga të qenit i verbuar si një djalë i ri për të luftuar krimin natën në rrugët e Kuzhinës së Ferrit si Daredevil.

Original titleMarvel's Daredevil
Firt air dateApr. 10, 2015
Last air dateMar. 18, 2016
Seasons3
Episodes26
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Apr. 10, 2015

FILMA TE NGJASHEM