How I Met Your Mother

How I Met Your Mother

Sep. 19, 2005
Your rating: 7
8 103 votes

Krijues

Cast

Josh Radnor isTed Mosby
Ted Mosby
Jason Segel isMarshall Eriksen
Marshall Eriksen
Cobie Smulders isRobin Scherbatsky
Robin Scherbatsky
Neil Patrick Harris isBarney Stinson
Barney Stinson
Alyson Hannigan isLily Aldrin
Lily Aldrin

Video trailer

Images

Synopsis

Si e kam takuar Nënën tuaj është një sitcom amerikan që fillimisht transmetoi në CBS nga 19 shtatori 2005, deri më 31 mars 2014. Seri ndjek karakterin kryesor Ted Mosby dhe grupin e shokëve të tij në Manhatan. Si një pajisje inkuadrim, Ted, në vitin 2030, i tregon djalit dhe vajzës ngjarjet që çuan në takimin e tij me nënën e tyre.

Original titleHow I Met Your Mother
Firt air dateSep. 19, 2005
Last air dateMar. 31, 2014
Seasons9
Episodes208
StatusEnded

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Sep. 19, 2005

FILMA TE NGJASHEM