Game of Thrones

Game of Thrones

Apr. 17, 2011
Your rating: 10
8.9 244 votes

Krijues

Cast

Peter Dinklage isTyrion Lannister
Tyrion Lannister
Lena Headey isCersei Lannister
Cersei Lannister
Emilia Clarke isDaenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Sophie Turner isSansa Stark
Sansa Stark
Maisie Williams isArya Stark
Arya Stark
Nikolaj Coster-Waldau isJaime Lannister
Jaime Lannister
Iain Glen isJorah Mormont
Jorah Mormont
Alfie Allen isTheon Greyjoy
Theon Greyjoy
John Bradley isSamwell Tarly
Samwell Tarly

Video trailer

Images

Synopsis

SHPËRNDAJE

Shtatë familje fisnike luftojnë për kontrollin e tokës mitike të Westeros. Fërkimi midis shtëpive të çon në luftë të plotë. Në mes të luftës, një urdhër ushtarak i shpërfillur i të metave, “Shikimi i natës”, është gjithçka që qëndron midis sferave të njerëzve dhe tmerreve të akullta përtej.

Original titleGame of Thrones
Firt air dateApr. 17, 2011
Last air dateJul. 30, 2017
Seasons7
Episodes63
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

7Sezoni 7 Jul. 16, 2017
8Sezoni 8 Apr. 14, 2019

FILMA TE NGJASHEM