Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Unknown Battle (2019) a.k.a Rzhev

Unknown Battle (2019) a.k.a Rzhev

Dec. 05, 2019 113 Min.
Your rating: 0
9.3 3 votes

Video trailer

Foto

Permbledhje

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, në 1942 dhe 1943, ndodhën një seri betejash jo shumë të njohura ende të përgjakshme pranë qytetit të Rzhev. Ato beteja morën emrin e ‘Rzhev Meat Grinder’. Filmi është i bazuar në romanin fitues të çmimeve nga Vyacheslav Kondratyev, i cili tregon për një nga ato beteja dhe aftësinë për të demonstruar guxim, miqësi dhe fuqinë e shpirtit njerëzor në situatat më të tmerrshme.

Titulli origjinalРжев
Vlerësimi IMDb5.6 votes
Vlerësimi TMDb7.2 6 votes