Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Promise (2016) HD

The Promise (2016) HD

Empires fall. Love survives.Apr. 21, 2017 (USA)130 Min.R
Your rating: 0
9 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Terry George
Director

Aktoret

Oscar Isaac isMikael Pogosian
Mikael Pogosian
Charlotte Le Bon isAna Khesarian
Ana Khesarian
Christian Bale isChris Myers
Chris Myers
Daniel Giménez Cacho isReverend Dikran Antreassian
Reverend Dikran Antreassian
Shohreh Aghdashloo isMarta Boghosian
Marta Boghosian
Numan Acar isMustafa
Mustafa

Permbledhje

I vendosur gjatë ditëve të fundit të Perandorisë Osmane, zhvillohet një trekëndësh dashurie midis Mikaelit, një studenti të shkëlqyer mjekësie, artistës së bukur dhe të sofistikuar Ana dhe Chris një gazetar i njohur amerikan me seli në Paris.

Titulli origjinalThe Promise
Vlerësimi IMDb5.9 152,636 votes
Vlerësimi TMDb7.1 38 votes