Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Legiony (2019) HD

Legiony (2019) HD

Oct. 12, 2019 136 Min.
Your rating: 0
9.3 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Bartosz Gelner isTadeusz Zbarski
Tadeusz Zbarski
Wiktoria Wolańska isAleksandra Tubilewicz
Aleksandra Tubilewicz
Mirosław Baka isStanisław '
Stanisław '
Jan Frycz isJózef Piłsudski
Józef Piłsudski
Borys Szyc isRotmistrz Zbigniew Dunin Wąsowicz
Rotmistrz Zbigniew Dunin Wąsowicz
Antoni Pawlicki isPorucznik Jerzy '
Porucznik Jerzy '
Modest Ruciński isTadeusz Kasprzycki
Tadeusz Kasprzycki
Maciej Marczewski isKazimierz Sosnkowski
Kazimierz Sosnkowski
Stanisław Cywka isKamil Tubilewicz
Kamil Tubilewicz

Permbledhje

Lufta e polakëve gjatë luftës së parë botërore për të fituar pavarsinë e tyre. Dëshira e madhe për liri pas 123 vitesh pushtim nga tre perandori të mëdha të kohës, Rusisë, Gjermanisë dhe Austro-Hungarisë…

Titulli origjinalLegiony
Vlerësimi IMDb5.1 votes
Vlerësimi TMDb5.6 7 votes