Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Courier (2020)

The Courier (2020)

Bazuar në historinë e pabesueshme të vërtetë të një biznesmeni të kthyer në spiun.Mar. 18, 2021 112 Min.
Your rating: 0
5 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Benedict Cumberbatch isGreville Wynne
Greville Wynne
Merab Ninidze isOleg Penkovsky
Oleg Penkovsky
Rachel Brosnahan isEmily Donovan
Emily Donovan
Jessie Buckley isSheila Wynne
Sheila Wynne
Angus Wright isDickie Franks
Dickie Franks
Iva Šindelková isEmbassy Assistant
Embassy Assistant
Vladimir Chuprikov isNikita Khrushchev
Nikita Khrushchev

Permbledhje

Një spiun britanik gjatë Luftës së Ftohtë midis SHBA-ve dhe Rusisë mundohet të ndalojë konfliktin midis tyre për armët bërthamore të pozicionuara në Kubë.

Titulli origjinalThe Courier
Vlerësimi IMDb7.2 votes
Vlerësimi TMDb6.3 22 votes