Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The 33 (2015) HD

The 33 (2015) HD

Hope Runs DeepAug. 06, 2015 (Chile, USA)120 Min.PG-13
Your rating: 10
9.5 6 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Antonio Banderas isMario Sepúlveda
Mario Sepúlveda
Rodrigo Santoro isLaurence Golborne
Laurence Golborne
Juliette Binoche isMaría Segovia
María Segovia
James Brolin isJeff Hart
Jeff Hart
Mario Casas isÁlex Vega
Álex Vega
Kate del Castillo isKatty Valdivia
Katty Valdivia
Cote de Pablo isJessica Salgado
Jessica Salgado
Bob Gunton isPresident Sebastián Piñera
President Sebastián Piñera

Permbledhje

Bazuar në një ngjarje të vërtetë ku një minierë ari dhe bakri zë brenda 33 minatorë të cilët mbijetojnë 69 ditë…

Titulli origjinalThe 33
Vlerësimi IMDb6.9 26,033 votes
Vlerësimi TMDb5.8 326 votes