Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
King Kong (2005) HD

King Kong (2005) HD

The eighth wonder of the world.Dec. 14, 2005 (New Zealand, USA, Germany)187 Min.PG-13
Your rating: 0
7.5 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Naomi Watts isAnn Darrow
Ann Darrow
Jack Black isCarl Denham
Carl Denham
Adrien Brody isJack Driscoll
Jack Driscoll
Thomas Kretschmann isCaptain Englehorn
Captain Englehorn
Andy Serkis isKong / Lumpy
Kong / Lumpy

Permbledhje

Në vitin 1993 në Nju Jork, një producent ambicioz filmi, nxit punonjësit dhe aktorë e tij për të udhëtuar në “Ishullin e Kafkës”, ku aty përballen me Kongun, një majmun gjigant i cili afeksionohet shumë pas aktores kryesore An Darou…

Titulli origjinalKing Kong
Vlerësimi IMDb7.2 333,345 votes
Vlerësimi TMDb6.5 1802 votes