Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Joker (2019) HD

Joker (2019) HD

Put on a happy face.Oct. 02, 2019 122 Min.
Your rating: 0
9.7 18 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Joaquin Phoenix isArthur Fleck / Joker
Arthur Fleck / Joker
Robert De Niro isMurray Franklin
Murray Franklin
Zazie Beetz isSophie Dumond
Sophie Dumond
Frances Conroy isPenny Fleck
Penny Fleck
Brett Cullen isThomas Wayne
Thomas Wayne
Shea Whigham isDetective Burke
Detective Burke
Bill Camp isDetective Garrity
Detective Garrity
Josh Pais isHoyt Vaughn
Hoyt Vaughn

Permbledhje

Historia e origjinës së keqbërësit ikonik, siç nuk është treguar kurrë më parë në ekranin e madh të kinemasë. Një studim mbi karakterin e zymtë të Arthur Fleck, një personi të papërfillur nga shoqëria dhe një histori paralajmëruese…

Titulli origjinalJoker
Vlerësimi IMDb8.7 votes
Vlerësimi TMDb8.4 6525 votes