Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Hot Fuzz (2007) HD

Hot Fuzz (2007) HD

Big cops. Small town. Moderate violence.Feb. 14, 2007 (UK, France, USA)121 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Edgar Wright
Director

Aktoret

Simon Pegg isNicholas Angel
Nicholas Angel
Nick Frost isPC Danny Butterman
PC Danny Butterman
Timothy Dalton isSimon Skinner
Simon Skinner
Jim Broadbent isInspector Frank Butterman
Inspector Frank Butterman
Paddy Considine isDS Andy Wainwright
DS Andy Wainwright
Rafe Spall isDC Andy Cartwright
DC Andy Cartwright
Adam Buxton isTim Messenger
Tim Messenger
Kevin Eldon isSergeant Tony Fisher
Sergeant Tony Fisher
Olivia Colman isPC Doris Thatcher
PC Doris Thatcher
Edward Woodward isTom Weaver
Tom Weaver

Permbledhje

SHPËRNDAJE

Polici i jashtëzakonshëm i Londrës Nikolas Enxhëll transferohet padashur në një fshat të çuditshëm anglez dhe çiftëzohet me një partner të ri budalla. Ndërkohë, Nikolas dyshon një komplot të keq që ka përfshirë të gjithë banorët.

Titulli origjinalHot Fuzz
Vlerësimi IMDb7.9 371,190 votes
Vlerësimi TMDb7.4 1816 votes