Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Deadwood: The Movie (2019) HD

Deadwood: The Movie (2019) HD

Welcome the fuck back.May. 31, 2019 110 Min.
Your rating: 0
9 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Timothy Olyphant isSeth Bullock
Seth Bullock
Ian McShane isAl Swearengen
Al Swearengen
Molly Parker isAlma Ellsworth
Alma Ellsworth
W. Earl Brown isDan Dority
Dan Dority
Dayton Callie isCharlie Utter
Charlie Utter
Kim Dickens isJoanie Stubbs
Joanie Stubbs
Brad Dourif isDoc Cochran
Doc Cochran
Anna Gunn isMartha Bullock
Martha Bullock
John Hawkes isSol Star
Sol Star

Permbledhje

Ndiqni ribashkimin 10-vjeçar të kampit Deadwood për të festuar shtetësinë e Dakotës së Jugut. Rivalitetet e mëparshme janë mbretëruar, aleancat testohen dhe plagët e vjetra janë rihapur, pasi të gjithë kanë mbetur për të lundruar në ndryshimet e pashmangshme që kanë bërë moderniteti dhe koha.

Titulli origjinalDeadwood: The Movie
Vlerësimi IMDb7.6 votes
Vlerësimi TMDb6.9 122 votes