Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
De Dana Dan (2009) HD

De Dana Dan (2009) HD

Nov. 27, 2009 (USA)166 Min.R
Your rating: 0
8 5 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Priyadarshan
Director

Aktoret

Akshay Kumar isNitin Bankar
Nitin Bankar
Katrina Kaif isAnjali Kakkad
Anjali Kakkad
Sunil Shetty isRam Mishra
Ram Mishra
Paresh Rawal isHarbans Chadda
Harbans Chadda
Sameera Reddy isManpreet Oberoi
Manpreet Oberoi

Permbledhje

Nitin  dhe Ram janë me fat në dashuri, përndryshe jeta e tyre është zero e madhe, siç është edhe bilanci i tyre bankar. Por tani të dashurat e tyre të pasura , Anjali  dhe Manpreet u kanë dhënë atyre një ultimatum – që të fitojnë para të mjaftueshme, ose pëndrushe ne do të largohemi dhe do të ju harrojmë përgjithmonë. Nitin dhe Ram tani të dëshpruar duhet të përpiqen të bëjnë para ose pëndryshe të dashurat e tyre do ti lëjnë.

Titulli origjinalDe Dana Dan
Vlerësimi IMDb5.2 5,104 votes
Vlerësimi TMDb4.6 14 votes