Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Dassehra (2018) HD

Dassehra (2018) HD

Oct. 26, 2018 109 Min.
Your rating: 8
9.3 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Neil Nitin Mukesh isRudra Pratap Singh Chauhan
Rudra Pratap Singh Chauhan
Tina Desai isAditi Singh
Aditi Singh
Govind Namdeo isPrasadilal Yadav
Prasadilal Yadav
Ashwini Kalsekar isKanchan devi
Kanchan devi
Murali Sharma isSub Insp. Dulare
Sub Insp. Dulare
Manish Vatsalya isShankar Yadav
Shankar Yadav

Permbledhje

Kjo është historia e një polici të ndershëm i cili është i rrethuar nga rrethana të pafavorshme. Është një film emocionues i drejtuar nga krimi dhe politika. Filmi sillet rreth sfondit të një shteti politikisht të pa qëndrueshëm, i cili tregon rrjetin e mafias së një politikani, një vend krimesh serioze, politikanësh dinakë, kriminelë të mjerueshëm…

Titulli origjinalदशहरा
Vlerësimi IMDb5.0 votes