Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Avengers: Endgame (2019)

Avengers: Endgame (2019)

Part of the journey is the end.Apr. 24, 2019 180 Min.
Your rating: 10
10 11 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Joe Russo
Director

Aktoret

Robert Downey Jr. isTony Stark / Iron Man
Tony Stark / Iron Man
Chris Evans isSteve Rogers / Captain America
Steve Rogers / Captain America
Chris Hemsworth isThor Odinson
Thor Odinson
Mark Ruffalo isBruce Banner / Hulk
Bruce Banner / Hulk
Brie Larson isCarol Danvers / Captain Marvel
Carol Danvers / Captain Marvel
Scarlett Johansson isNatasha Romanoff / Black Widow
Natasha Romanoff / Black Widow
Jeremy Renner isClint Barton / Ronin
Clint Barton / Ronin
Don Cheadle isJames Rhodes / War Machine
James Rhodes / War Machine
Paul Rudd isScott Lang / Ant-Man
Scott Lang / Ant-Man

Permbledhje

Kulmacioni i 22 filmave të ndërlidhur dhe pika e kthesës së udhëtimit epik të heronjve të dashur, pasi ata arrijnë të kuptojnë vërtet se sa e brishtë është realiteti i tyre dhe sakrificat që duhet të bëhen për ta mbështetur atë.Pasi Thanosi zhduki gjysmën e jetës në Univers, Avengers (Hakmarrësit) duhet gjithsesi që ta gjejnë një zgjidhje për ta mposhtur Titanin e Çmendur!

Titulli origjinalAvengers: Endgame