Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Amélie (2001) HD

Amélie (2001) HD

One person can change your life forever.Apr. 25, 2001 122 Min.
Your rating: 0
6.7 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Audrey Tautou isAmélie Poulain
Amélie Poulain
Mathieu Kassovitz isNino Quincampoix
Nino Quincampoix
Rufus isRaphaël Poulain
Raphaël Poulain
Yolande Moreau isMadeleine Wallace
Madeleine Wallace
Lorella Cravotta isAmandine Poulain
Amandine Poulain

Permbledhje

Amelie është një vajzë e pafajshme dhe naive në Paris me sensin e saj të drejtësisë. Ajo vendos të ndihmojë ata përreth saj dhe gjatë rrugës, zbulon dashurinë…

Titulli origjinalLe Fabuleux Destin d'Amélie Poulain
Vlerësimi IMDb8.3 620,053 votes
Vlerësimi TMDb7.9 4642 votes